Cupa Romaniei
FCC UAV Arad

Un nou meci în Liga Naţională!

18.02.2022

„Galben-albastrele” revin în campionat după o pauză de aproape două săptămâni şi au parte de un meci în Polivalenta arădeană. Oaspetele întâlnirii de sâmbătă (ora 14:30) vor fi bucureştencele de la Agronomia, ocupanta locului 9 în Liga Naţională. Aradul e prima, cu 35 de puncte şi doar un eşec stagional.

Arădencele au avut emoţii în meciul tur din Capitală, câştigând abia pe final, cu 55-46, dovadă că orice meci trebuie tratat cu maximă seriozitate şi concentrare. Mai ales că Agronomia a obţinut etapa trecută o victorie preţioasă, scor 55-52, cu Universitatea Cluj, „studentele” de pe Someş cedând greu şi la Arad.

Liderul vine după o pauză importantă în campionat, de aproape două săptămâni, ca urmare a amânării meciului cu CSM Satu Mare şi trebuie să îşi reintre în ritm.